Kolejna nominacja do nagrody im. Krzysztofa Kanigowskiego

Dr Jadwiga Peczyńska już po raz drugi otrzymała nominację do prestiżowej nagrody im. Krzysztofa Kanigowskiego, przyznawanej lekarzom od 2010 roku za wzorową opiekę nad pacjentami. Jest jednym z 10 specjalistów wyłonionych przez kapitułę konkursu spośród 42 lekarzy zgłoszonych w tym roku przez pacjentów.

Dr Jadwiga Peczyńska jest specjalistą chorób dzieci i diabetologiem związanym z naszym Ośrodkiem od 12 lat. Jest lekarzem z powołania, który wkłada w pracę całe swoje serce. Nie tylko pomaga pacjentom wrócić do zdrowia, ale wspiera ich w trudnych życiowych chwilach. Dlatego przed jej gabinetem codziennie ustawiają się kolejki pacjentów szukających pomocy i zrozumienia.

W uzasadnieniu zgłoszenia dr Jadwigi Peczyńskiej do tegorocznej nagrody im. Krzysztofa Kanigowskiego jeden z pacjentów napisał:

Pani doktor to osoba o olbrzymiej cierpliwości do pacjenta, z sercem, słuchająca drugiej osoby, pełna empatii, jej wiedza z zakresu medycyny jest ogromna, a jednocześnie jest też wspaniałym znawcą ludzkiego ducha i zawsze doda otuchy człowiekowi w chorobie. Dziękuję, że los dał mi panią doktor na mojej drodze życia.

Serdecznie gratulujemy dr Peczyńskiej otrzymania tak prestiżowego wyróżnienia i mamy nadzieję, że pogoda ducha, entuzjazm i wrażliwość w opiece nad pacjentem zawsz będą jej towarzyszyć. Jednocześnie dziękujemy pacjentom za docenienie zaangażowania dr Peczyńskiej i wszystkie słowa uznania przesyłane w zgłoszeniach do nagrody.

Powiązane wpisy